Oslava korunovace

18. listopadu 2007 v 17:14 | KORKI |  Strážkyně dračích jezdců
Dva týdny uplynuly jako voda se stejným scénářem. Ráno cvičila Rimgar. Dopoledne jezdila na koni a učila se kouzla. Odpoledne s Eragonem bojovala. Murtagh je jen sledoval a občas přidal nějakou kritiku. Sám se boje nezúčastňoval, kvůli jizvě, kterou už měl až po rameno. Lil se učila velmi rychle, takže už Eragona zvládla porazit. Byla rychlá a pružná. Smáli se že její boj připomíná spíš tanec. Byla šťastná. Jediné co ji trápilo byly stále se vracející krvavý sen a Murtaghova jizva. Večer pak u ohně učila Eragona tančit.
Za 13 dní od návštěvy Arye sbalili všechny věci, a vydali se na cestu do Farthen duru. Jeli přes poušť Hadarak podél Beorských hor, až dojeli k mezeře mezi nekonečným masivem hor, kudy tekla Medvědí řeka. Lil pohled na hory znepokojoval, protože ji až přespříliš připomínal výjevy ze snu. K vodopádu Kóstha-mérna dorazili odpoledne, den před slavností. Jelikož Vardenové o jejich příchodu už věděli otevřeli jim vchod ve skále bez problémů. Arya už zde byla a přišla jim naproti. Vedla je stále hlouběji do hory, až dorazili do Farthen duru města-hory. Lil úžasem ztrácela dech. Před obrovskou budovou bylo velké nádvoří, kde se sešlo plno lidí a mávali jim na pozdrav. Arya je doprovodila až k Nasuadě. Ta je přivítala a řekla jim že se sejdou u večeře, kde budou mít dost času si o všem promluvit. Potom se rozešli do svých pokojů.
Murtagh znavený cestou padl na velkou nádhernou postel s nebesy. Lil byla ze všeho toho tak rozrušená že z ní únava úplně opadla. Rozběhla se ode dveří a skočila na postel vedle něj. Murtagh ji objal, ale ona se mu vymanila, a ve chvíli na něm seděla. ,,Teď když máme na sebe trochu času mě napadá, že jsem ti ještě nepoděkovala že jsi mi v té jeskyni za vodopádem zachránil život." Rošťácky se tahala za šňůrky od tuniky, která za chvíli ležela vedle postele spolu s dalšími jejich věcmi.
Když se sešli u večeře s Eragonem a Nasuadou. Nasuada vypadala hrozně přetaženě. Vyprávěla jim, že ji hrozně znervózňuje to že Galbatorix má stále ještě dračí vejce. V Lil v tu chvíli trhlo. Murtagh však promluvil jako první. ,,V tom případě hned po korunovaci se vydám spolu s pár vojáky do Uru baenu, a pokusím se ty vejce získat. Eragon jít nemůže. To by bylo příliš riskantní, kdyby ho Galbatorix zajal." ,,Jdu s tebou" vyhrkla Lil. ,,Ne to nejdeš." Ten jeho tón ji vyrazil dech, že se nezmohla na žádný odpor. Ticho přerušila až Nasuada. ,,Máš mé svolení a můžeš si vybrat kolik vojáků budeš chtít." Přikývl. ,, Nuže myslím že jste po cestě unaveni. Uvidíme se zítra na slavnosti. Dopoledne by vám měli donést oděv. Přeji vám dobrou noc. S těmito slovy vstala a odešla. Lil také okamžitě vstala a mířila pryč. Murtagh se za ni rozběhl. ,,Nech mě být" vyjela na něj podrážděně, když ji chytil za ruku. ,,Lil no tak. Ty dobře víš proč nechci, abys šla. Mám o tebe strach" ,,Já mám o tebe taky strach, to ale neznamená že ti zakážu jít.Já jsem strážkyně dračích jezdců. Sám jsi mi říkal, že mým úkolem je hlídat dračí vejce" ,,To ano, ale to neznamená že se kvůli tomu necháš zabít" ,,Hlídat za každou cenu. Říkal jsi to" ,,Já vím co jsem říkal. Já tě prostě nechci ztratit. Jsem možná sobec, ale máš pro mě větší cenu než další jezdec" ,,Dobrá tak nepůjdu. Jsi spokojený?" ,,Ano jsem" Společně odešli do svých komnat. Lil si je teprve až teď pořádně prohlédla. Moc se ji líbily. Vše bylo v tmavé dřevě a nádherně vyřezávané. V krbu praskal oheň. Sedla si na kožešinu a pozorovala plameny. Teď teprve se ji začala vyjasňovat věštba….Lhát milované osobě. Murtagh si sedl za ni, a objal ji. Lil se o něj opřela. ,,Už se na mě nezlobíš?" Zavrtěla hlavou. Chvíli tam tak seděli a povídali si, než si šli lehnout.
Druhý den bylo celé dopoledne plné zmatků. Lil vyhodila Murtagha z ložnice a s Aryou se společně chystaly na ples. Nezbylo mu nic jiného než jít k Eragonovy, a tam se nastrojit. Měl černou tuniku se zelenou vestou a černé kožené kalhoty. Celou dobu oba prskali, protože je pořád něco škrtilo. Odpoledne pro ně přišel sluha, že je potřeba, aby doprovodili Nasuadu ke korunovaci. ,,Vaše partnerky se k vám připojí až na slavnostním plese."
Korunovace proběhla naprosto bez problémů. Murtagh se pořád rozhlížel jestli někde neuvidí Lil, ale marně. Už byly v hlavním sále, kde se měl konat ples, a Lil s Aryou stále nikde nebyli. Seděli u stolu užírali se nudou. Eragon byl čím dál nervóznější, a v jednu chvíli ho Murtagh načapal jak si opakuje kroky. Začal se smát a otočil se zpět ke schodišti. Rázem mu spadla brada. Na schodech stála Lil s Aryou a náramně jim to slušelo. Lil měla zeleno černé nabírané šaty, které ladily k jeho oděvu a kolem krku smaragdový náhrdelník. Vlasy měla vyčesané do složitě vypadajícího drdolu. Arya měla stejné šaty, ale v hnědé barvě. I vlasy měla stejně učesané. Ale doplněné ještě navíc o koženou čelenku. Cítil jak ho někdo šťouchl do žeber. Byl to Eragon. Probral se z okouzlení, a vykročili jim naproti. U konce schodiště jim nabídli rámě. Tanec zahájila Nasuada s králem Hrotgarem. Pravda že tato dvojíce vypadala trochu komicky, ale král trpaslíků byl výborný tanečník. Poté se k nim přidávaly další páry, až tančil celý sál. Hudbu obstarával soubor trpaslíků a vardenů, kteří hráli na vyvýšeném pódiu.Lil si velmi porozuměla s Aryou. Vyprávěla ji o všem co se za těch čtrnáct dní událo. Arya ji řekla že už seznámila elfskou královnu Islanzadi o návratu dcery elfky Narlen. Celý večer se hrálo, tancovalo, jedlo a pilo. Murtagh pociťoval že mu už pomalu víno stoupá do hlavy. Vše se mu točilo v hlavě jako vír barev. K půlnoci už byl opilý i Eragon, tak se Lil s Aryou rozloučily, a odtáhly každá jednoho do ložnice. Murtagh byl uplně malátný. Posadila ho na postel, zula mu boty, sundala košili a uložila ho do postele. Než se sama odstrojila ze šatů už tvrdě spal. Usmála se, a lehla si vedle něj. Byla z toho všeho tancování hrozně unavená. Murtagh byl dobrý tanečník, což ji překvapilo, protože si myslela že se jen tak před Eragonem vytahuje. Za chvíli tvrdě usnula.
Ráno ji probudilo skučení. Vylekala se že Murtagha opět zlobí jizva. Rychle se posadila. Musela se smát. ,,Tady včera někdo přebral" Smích ji však přešel, když Murtagh začal zelenat a vypadalo to že bude zvracet. ,,No dobře. Vydrž něco donesu." Ze stolku sebrala mísu, které sloužila jako umyvadlo a postavila ji k posteli. ,,Jdu dolů na snídani. Něco ti donesu. Murtagh jen přikývl. Když vycházela ze dveří uslyšela, jen pleskavé zvuky. Na chodbě se srazila s Aryou. Byla bledá, jako by viděla ducha. ,,Teď jsem se byla podívat na Eragona." Zbledla ještě víc. ,,Ano vím co myslíš. Murtaghovi taky není zrovna nejlépe." ,,Úplně jsem ztratila chuť na snídani" ,,Pojď to zvládneme" Lil se musela smát. ,,Jestli mají ty dva světy něco společného, tak je to kocovina" V jídelně posnídala, a pak zašla do kuchyně poprosit, o nějaké pečivo a hořký čaj. Když dorazila zpět do ložnice Murtagh vypadal pořád stejně. ,,Tady máš něco k jídlu. Pomůže ti to" ,,Bože moje hlava." Lil mu donesla obklad na hlavu a sedla si vedle něj na postel. Zasmála se. ,,Myslím že dneska bude muset Galbatorix počkat."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama